Dell 20" Led Monitor (D2020H)
₹9,500.00 Original price was: ₹9,500.00.₹6,600.00Current price is: ₹6,600.00.
Corsair CX550 550 Watt 80 Plus Bronze SMPS
₹7,000.00 Original price was: ₹7,000.00.₹4,550.00Current price is: ₹4,550.00.
Brand
Gigabyte
GIGABYTE 650 Watt Bronze 80 Plus SMPS
offer Price
₹8,500.00 Original price was: ₹8,500.00.₹4,550.00Current price is: ₹4,550.00.
Price Inclusive of GST
Availability: In Stock
Brand Name:Gigabyte
Guaranteed Dispatch in 24-48 Hours
Guaranteed Dispatch in 24-48 Hours
Check Stock/Price on WhatsApp before Adding to Cart.
Check Stock/Price on WhatsApp before Adding to Cart.
Related Product
Ant Esports FP650B SMPS – 650 Watt
Asus ROG Thor 850P 850 Watt 80 Plus Platinum Smps
Cooler Master MWE 650 V3 SMPS 80 Plus Bronze
Gigabyte B450m Ds3h WiFi Motherboard
Gigabyte B650 Aorus Pro AX (Wi-Fi) Motherboard
Gigabyte B650M Gaming WIFI Motherboard
Gigabyte B650M Gaming X AX (Wi-Fi) Motherboard
Gigabyte B760M Aorus Elite WiFi6E Motherboard
Gigabyte UD850GM PG5 80 Plus Gold Power Supply
Gigabyte X870 Gaming Wifi6 Motherboard
Gigabyte Z790 UD AC (Wi-Fi) Motherboard
Gigabyte Z790 UD AX (Wi-Fi) Motherboard
Description
Specifications
| Model | P650B |
| Type | Intel Form Factor ATX 12V v2.31 |
| PFC | Active PFC (>0.9 typical) |
| Input Voltage | 100-240 Vac (full range) |
| Input Current |
9A-4A
|
|
Input Frequency
|
50-60 Hz |
| Output Capacity | 650W |
| Dimension | D150 x W140 x H86 mm |
| Fan Type | 120mm Hydraulic Bearing Fan |
| Efficiency | Up to 85% at typical load |
| MTBF | >100,000 hours |
| Protection | OPP/UVP/OVP/SCP/OCP |
| Regulatory | CE/CCC/BSMI/KCC/EAC/UL/TUV/RCM/FCC/PSE |
| Connectors | ATX/MB 20+4 Pin x 1 CPU/EPS 4+4 Pin x 1 PCI-e 6+2 Pin x 4, SATA x 6 4 Pin Peripheral x 3 4 Pin Floppy x 1 |
| Warranty | 3 Years |
| Note | ***Features, Price and Specifications are subject to change without notice. |
- Wattage                 650 WATT
- Certification             80+ BRONZE
- PCIe Connector         (6+2)4
- SATA Connector         6
- Peripheral (4-Pin)Â Â Â Â Â Â Â Â 3
Additional information
| Brand Manufacturers | Gigabyte |
|---|
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “GIGABYTE 650 Watt Bronze 80 Plus SMPS” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.