Shop
Filter by price
Brand
Processor
Series
- A1000 1
- A400 1
- Acer Adaptor 3
- Apple Adapter 1
- Core i3 3
- Core i5 8
- Core i7 4
- Core i9 1
- Core Ultra 5 1
- Core Ultra 7 2
- CSK SERIES 1
- CX SERIES 3
- DATA TRAVELER EXODIA M 1
- Dell Adapter 3
- Dell All in One Desktop 9
- Dell Gaming laptop 1
- Dell Inspiron Laptop 7
- Dell Latitude Laptop 9
- Dell Mobile Workstation 1
- Dell Optiplex Desktop 1
- Dell Precision Tower Desktop 6
- Dell Pro Laptop 5
- DELL QCT1250 TOWER DESKTOP 3
- DELL SLIM ECS1250 Desktop 4
- G Series 1
- HCG PRO PLATINUM 1
- Hp Adaptor 4
- HP Elitebook 1
- HP Essentials All in One Desktop 2
- HP OmniDesk Desktop 1
- HP Pro Tower 280 G9 4
- HP ProBook 2
- Hp Z Tower Workstation 3
- Hp Z2 G9 Tower Workstation 2
- HP Z2 Tower G1i Workstation 1
- HXi SERIES 1
- Lenovo All in One Desktop 1
- Lenovo V Series Laptop 1
- Mag Safe 2 2
- Magsafe 1
- Microsoft Adapter 1
- MWE GOLD SERIES 1
- MWE SERIES 6
- PL-D SERIES 3
- PN-D SERIES 2
- PN-M SERIES 1
- PX SERIES 2
- RMx SERIES 1
- ROG SERIES 1
- RTX 5000 ADA 1
- Ryzen 5 5
- Ryzen 7 3
- Ryzen 9 2
- XP-1000 1
- ZBook Laptops 1
Capacity
- 128 GB 1
Screen Size
Wattage
Certification
Pin-Type
- 3.0 mm 1
- 4.0 * 1.7mm 1
- 4.5 mm 4
- 5.5 mm 2
- 7.4 mm 3
- C Type 3
- L Tip 1
- T Tip 2
- USB-2.0 Connector 1
MSI MPG Velox 100R ARGB White Mid Tower Case
| Brand Manufacturers | MSI |
|---|---|
| Case Side Panel | Transparent |
| Case Type | Gaming |
| Case Size | Mid Tower |
MSI MPG VELOX 100R Black Cabinet
| Brand Manufacturers | MSI |
|---|---|
| Case Side Panel | Transparent |
| Case Type | Gaming |
| Case Size | Mid Tower |
NVIDIA Quadro RTX A1000 8GB Graphics Card
| Brand Manufacturers | NVIDIA |
|---|---|
| Chipset | NVIDIA Quadro |
| Series | A1000 |
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Interface | 128-bit |
| Memory Type | GDDR6 |
NVIDIA Quadro RTX A400 4GB GDDR6 Graphics Card
| Brand Manufacturers | NVIDIA |
|---|---|
| Chipset | NVIDIA Quadro |
| Series | A400 |
| Memory Type | GDDR6 |
| Memory Interface | 64-bit |
| Memory Size | 4 GB |
PNY Nvidia Quadro RTX 5000 Ada 32GB Graphics Card
| Brand Manufacturers | PNY NVIDIA |
|---|---|
| Series | RTX 5000 ADA |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Type | GDDR6 |
| Memory Interface | 256-bit |
| Chipset | NVIDIA Quadro |
ProLab Design AI360LC 360mm Cpu Liquid Cooler
| Brand Manufacturers | ProLab DESIGN |
|---|---|
| Fan Size | 120 mm |
| Cooling Type | Liquid AIO Cooler |
ProLab Design AI360LCD ARGB 360mm Cpu Liquid Cooler
| Brand Manufacturers | ProLab DESIGN |
|---|---|
| Fan Size | 120 mm |
| Cooling Type | Liquid AIO Cooler |
ProLab Design XPower XP-1000 3.1 Gold Fully Modular Smps
| Brand Manufacturers | ProLab DESIGN |
|---|---|
| Wattage | 1000 Watt |
| Certification | 80 Plus Gold |
| Series | XP-1000 |
| Modular | FULLY MODULAR |
ViewSonic VA2732-MH 27″ FULL HD IPS Gaming Monitor
| Brand Manufacturers | Viewsonic |
|---|---|
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Screen Size | 27″ Monitor |
| Resolution | 1920 x 1080 (FHD) |